Sīrups no mazajiem, zaļajiem priežu čiekuriņiem tautas medicīnā tiek izmantots imunitātes stiprināšanai, kā arī saaukstēšanās, klepus un dažādu elpceļu slimību apkarošanai. Līdzīgas īpašības ir arī cukura sīrupu savārītiem liepziediem jeb liepziedu ievārījumam.
Kokteiļu, jo īpaši mohito cienītājiem, ziemas krājumiem iesakām sarūpēt aromātisko piparmētru sīrupu vai rabarberu sīrupu, kurš pat visparastāko gāzēto minerālūdeni pārvērtīs par gardum gardu limonādi.
- Te atradīsi receptes ķiršu, melleņu, vaniļas un pat kokosriekstu sīrupam, ko pievienot rīta kafijai vai pankūkām.
Sīrups no zemenēm, avenēm, jāņogām un upenēm ir jau ierasta lieta, bet, ja gribas izmēģināt ko eksotiskāku, pagatavo plūškoka sīrupu. Lai arī mūsu platuma grādos plūškoka sīrups vēl nav iemantojis plašu atpazīstamību, ir vērts pārņemt šo veselīgo ieradumu un pašiem pagatavot sīrupu, ko pievienot limonādei, mērcēm, pankūkām, kādai kūkai un dzirkstošam dzērienam.
Lai labi garšo!
Vienkāršais piparmētru sīrups
Vienkārši pagatavojams piparmētru sīrups piešķirs atsvaidzinošu garšu gan desertiem, pankūkām un kūku krēmiem, gan dažādiem spirdzinošiem kokteiļiem. Izmantojot piparmētru sīrupu, piemēram, mohito varēsi pagatavot daudz ātrāk un bez liekas ķēpas, izvairoties no laikietilpīgās piparmētru grūšanas piestā.
Melnā plūškoka sīrups
Lai arī mūsu platuma grādos plūškoka sīrups vēl nav mantojis to pieprasītāko labvēlību, ir vērts pārņemt šo veselīgo ieradumu un pašiem pagatavot sīrupu, ko pievienot limonādei, mērcēm, pankūkām, kādai kūkai un dzirkstošam dzērienam. Tā kā tieši šobrīd melnais plūškoks zied pilnā plaukumā, pienācis īstais laiks pievērsties sīrupa gatavošanai.
Rabarberu sīrups vasarīgai limonādei
Rabarberu sezonā jādomā arvien jauni veidi, kā likt lietā raženos kātus. Piedāvājam pagatavot gardu rabarberu sīrupu, ko vari izmantot vasarīgas limonādes pagatavošanai. Bērni pavisam noteikti būs sajūsmā!
Liepziedu ievārījums cukura sīrupā
Liepziedu ievārījums - veselības stiprināšanai ziemas sezonā.
Veselīgais priežu čiekuru sīrups
"Ģimenē mācāmies izmantot dabas piedāvātās iespējas, tāpēc vācam tējas, kaltējam upeņu zariņus, vārām sīrupus utt. Šobrīd ir īstais laiks doties uz mežu pēc mazajiem, zaļajiem priežu čiekuriņiem, lai no tiem pagatavotu gardu sīrupu, kas tautas medicīnā tiek izmantots imunitātes stiprināšanai, kā arī saaukstēšanās, klepus un dažādu elpceļu slimību apkarošanai," stāsta receptes autore Diāna Jurdža.
Aveņu sīrups
Aveņu sīrups - ārstniecības līdzeklis un kārotākais našķis ziemā.
Sarkano jāņogu sīrups
Veselīgais sarkano jāņogu sīrups ziemas krājumu plauktam.
Zemeņu sīrups ziemai
Zemeņu sīrups - padzērieniem, desertiem un krēmiem ziemā.
Rabarberu sīrups bez vārīšanas
Lai gan nav nekā veldzējošāka par tīru ūdeni, arī rabarberu sula, kas pagatavota no sīrupa, būs labs spirdzinājums karstā vasaras dienā - arī tajā laikā, kad rabarberu sezona būs jau cauri. Šīs receptes priekšrocība - nav nepieciešams neko karsēt, sterilizēt vai pasterizēt.
Upeņu sīrups kokteiļiem
Vienkārši pagatavojams upeņu sīrups, kas noderēs vienkāršiem padzērieniem, kokteiļiem ar ledu un citiem dzērieniem. Ar doto proporciju daudzumu sanāks divas sīrupa pudeles.
Aroniju sīrups ar ķiršu lapām
Kārtīgas saimnieces ziemas krājumos glabājas gardais un veselīgais aroniju sīrups.