Frikadeles var virpināt no tā izejmateriāla, kas pašiem šķiet visgardākais – cūkgaļas, liellopa gaļas, vistas vai tītara gaļas un pat zivs. Galvenais, lai masa samalta gaļasmašīnā un maksimāli svaiga. Labākam rezultātam vari apvienot pat divus gaļas veidus. Bez ierastās cūkas un liellopa maltās gaļas masas iesakām pamēģināt arī cūkas un vistas maltās gaļas apvienojumu attiecībā 1:1. Tā gaļas bumbiņas būs garšas ziņā maigākas, mazāk treknas un masas ziņā vienmērīgākas.
Pirms virpināt gardās bumbiņas un gremdēt verdošajā zupā, vērts ielūkoties padomu vācelītēs. Vai zināji, ka Amerikas itālieši ir radījuši ģeniālo piedevu "panade", kas ne tikai ceptajām gaļas bumbiņām, bet arī frikadelēm palīdz noturēt to apaļo formu un gatavošanas laikā nezaudēt sulīgumu? Kā to pagatavot, lasi rakstā zemāk!
Tāpat der atcerēties, ka maltās gaļas masai jābūt aukstai, tāpat kā pievienotajām sastāvdaļām. Ja maltās gaļas masai liec klāt pienā izmērcētu maizīti, šīs sastāvdaļas kopā ar gaļu noturi ledusskapī. Kopumā aukstā masa nodrošinās to, ka gaļas bumbiņas, liktas karstajā virumā, neizjuks.
Klasiska frikadeļu zupa ar krēmīgumam pievienotu kausēto sieru, tomātu skābumiņu vai pupiņu raibumu šķīvī… ielūkojies vēl citās receptēs no "Tasty.lv" klāsta! Savai gaumei ko atrast varēs pat izvēlīgākais ēdājs!