Foto: Shutterstock
Tie, kuriem bērnībā bijusi tā laime vasaras brīvlaikus pavadīt laukos vai vasarnīcā, visticamāk, savu mīļāko dārzeņu sarakstā noteikti minēs zaļos cukurzirnīšus. Kurš bērns spēj atteikties no prieka saulainā dienā stāvēt dobē starp vijīgiem zirņiem un plūkt kraukšķīgās pākstis, berot mutē sulīgi saldos zirnīšus? Būdami bērni, mēs priecājāmies par zirņu cukursaldo garšu un jautro pākšu šķīšanas rituālu, pat nenojaušot, cik tas ir veselīgi. Ļoti veselīgi!

"Delfi" sadarbībā ar franču zīmola "Bonduelle" pārstāvjiem turpina rakstu sēriju, kurā centīsimies no jauna atklāt pākšaugus – pārtikas produktu ar milzīgu un līdz šim nepietiekami novērtētu potenciālu.

Iekļaujot ēdienkartē zirnīšus, mēs, pirmkārt, rūpējamies par savu sirdi – šajās mazajās, bet ņiprajās lodītēs ir īpaši augsts folskābes, vitamīnu B6 un K, kā arī luteīna sastāvs. Šīs vielas tiek uzskatītas par galvenajiem sirds un asinsvaru aizsargātājiem. Tāpat jāpiemin, ka K vitamīns ir svarīgs arī kaulu veselībai, savukārt luteīns un zirņos esošais A vitamīns stiprina redzes orgānus un sargā no kataraktas veidošanās. Ēdot zaļos zirnīšus, organismā nonāk arī kārtīga mangāna deva, kas ir itin veselīgi kauliem.

Neskaitot visu minēto, tiek uzskatīts, ka šiem pākšaugiem piemīt arī preventīva iedarbība uz organismu, kavējot vēzi. Vienā glāzē izlobītu zirņu ir 10 mg kumestrola – spēcīga fitoncīda, kas, kā liecina pētījumi, kavē vēža šūnu veidošanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!