Par krākšana kaunas daudzi – jo īpaši tad, ja pašiem iepriekš nav bijusi pat nojausma par sevis izdvestajām skaņām miega laikā. Taču ar krākšanu var cīnīties, mainot gan savus ieradumus, gan arī domājot par veselību kopumā. Iedvesmojoties no "Healthline", skaidrosim, kādi var būt iemesli un iespējamie risinājumi, lai krākšanas dēļ netraucētu naktsmieru pārējiem mājiniekiem.
Bieži vien pats krācējs guļ saldā miegā, nemaz neapzinoties, ka mīļotais otrā gultas malā pamodies no savdabīgajām skaņām un jau ilgstoši ar spilvenu uz auss cenšas no jauna iemigt. Šādās reizēs situāciju var manāmi uzlabot pozas maiņa, taču ir gana daudz gadījumu, kad krākšana traucē cilvēkam gulēt, negatīvi ietekmējot paša miega kvalitāti.
Taču, kā reiz sacījis miega speciālists Juris Svaža, pirms miega paradumu maiņa un rituāli var palīdzēt pret krākšanu vien tad, ja tā nav pārāk smaga. Elpošanas traucējumus miegā ir jācenšas novērst, jo tie var novest pie nopietnākām veselības problēmām, piemēram, miega apnojas, kam vēlāk var sekot augsts asinsspiediens un citas veselības problēmas. Ja mājas metodes pret krākšanas ierobežošanu nelīdz, šis ir iemesls, kāpēc ieteicams konsultēties ar ārstu.