240380337_6231359893570658_2218726266415745118_n
Foto: Inguna Ojere
Ko dara akmens virtuvē? Smagi strādā gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē. Cilvēks, kurš vāra, sāla un marinē, virtuvē un arīdzan pagrabā bez akmens nemaz nevar iztikt!

Akmeni kulinārijā cilvēce izmanto vismaz tik ilgi, kopš pazīst uguni, un tas ir daudz senāk par slaveno zupu no cirvja kāta. Arī mūsdienās akmeni izmanto daudzos smalkos restorānos. Ēdienam, kas cepts uz karstas akmens plātnes, ir pavisam cita garša, jo to var strauji uzcept ļoti augstā temperatūrā. Bieži ēdienu arī pasniedz uz sakarsētas akmens plātnes, lai tas ir karsts līdz pēdējam kumosam. Ir restorāni, kuri ēdienu servē uz gandrīz neapstrādāta akmens – dizainam un īpašas atmosfēras radīšanai. No akmens tiek izgatavotas arī piestas un citi trauki.

Arī mūsu senči zināja, kā akmeni likt lietā – Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā redzēti graudu maļamie akmeņi, piestas un – un, protams, slogi! Bet akmens slogi daudziem nav nekāda seno laiku lietiņa vai bērnības atmiņas pie omītes laukos. Akmeņus virtuvēs, pieliekamajos un pagrabos daudzi izmanto joprojām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!