virtuves piederumi, nazis, baziliks, cepamā lāpstiņa, gaļas dēlītis
Foto: Shutterstock

Ir pamata knifi, kurus zinām jau sen – gaļai pievieno sāli īsi pirms gatavošanas, lai tā būtu maigāka, ķiršu tomātus vienkāršāk ir sagriezt, ja tie ielikti starp diviem šķīvjiem, bet piena putu saputošanai nepieciešama vien burciņa un mikroviļņu krāsns. Taču zināšanu nekad nevar būt par daudz, it īpaši, ja tas attiecas uz ēst gatavošanu, produktu uzglabāšanu un pārvadāšanu. Tāpēc, ir vērts apgūt tālāk pieminētos trikus, lai varētu iztikt bez speciālām mērierīcēm, uzglabāšanas konteineriem un daudz kā cita.

Spageti porciju izmērīšana

Foto: Shutterstock

To, cik daudz spageti stiebriņu būs nepieciešams, piemēram, divām personām, lai kārtīgi paēstu, nemaz nav tik viegli izmērīt. Vienmēr izdodas izvārīt vai nu par daudz, vai nu par maz. Protams, ir speciālie spageti porciju "mērītāji" – rīki, pēc kuru diametra noteikt porciju daudzumu. Taču ir pavisam vienkāršs triks.

Viss, kas ir vajadzīgs – neliels garšvielu trauciņš, kas būtu aptuveni trīs centimetrus plats diametrā. Tukšajā stikla trauciņā liek spageti stiebriņus, un tad, kad tas piepildīts – spageti pietiks tieši divām personām. Ja makaronus vāra tikai sev, šo apjomu vienkārši samazina uz pusi.

Kartupeļu biezputras porcijas vēlākam

Foto: Shutterstock

Kartupeļu biezputra reti kad atliek pārpalikumos, jo tā ir tik garda, ka tiek notiesāta vienā mirklī. Taču tiem, kuri ir aizņemti darbos un kuriem nav laika katru dienu gatavot siltu maltīti mājās ilgu laiku, novērtēs to, ka ledusskapī vienmēr būs kas tāds, ko aši uzsildīt mikroviļņu krāsnī vai uz pannas. Šādi sagatavot var kartupeļu biezputru.

Izvārītos un saspiestos kartupeļus atdzesē, pēc tam ar lielu saldējuma karoti veido bumbiņas, kuras izliek uz ar cepamo papīru izklātas formas, trauka vai taisnstūra pannas. Pannu ar mazajām kartupeļu biezputras bumbiņām pēc tam liek saldētavā un sasaldē uz pāris stundām. Pēc tam nelielās porcijas pārliek saldējamā traukā vai maisiņā un tur pa rokai saldētavā. Biezputru pirms ēšanas uzsilda mikroviļņu krāsnī vai uz pannas, kārtīgi apmaisot.

Salātu pasargāšana no savīšanas

Foto: Shutterstock

Svaigie lapu salāti ir lieliski. Tad, kad tie ir svaigi. Taču, ja ir nopirkts lielāks iepakojums ar salātu maisījumu, kur bez ledus salātiem, rukolas un sarkanlapu salātiem ir arī spināti un citi, ilgāk par dienu, vai divām tie ledusskapī nenostāvēs. Tas tāpēc, ka to lapiņas visas ir saspiestas vienā lielā murskulī.

Lai prasīgos salātus uzglabātu ilgāk, tie jāpasargā no mitruma. Tāpēc nevajag izmest plastmasas kastīti, kurā tie nopērkami veikalā (noderēs arī plastmasas ogu kastītes). Gaisa cirkulācijai kastītē izdur caurumus, ja to vēl tur nav. Ieklāj kastītē papīra dvieļa strēmeli, un pa virsu liek nomazgātus un nosusinātus zaļumus. Pa virsu liek vēl vienu papīra dvieli, un tad atkal citu salātu veidu. Visu noslēdz ar vāciņu un glabā ledusskapī.

Paštaisīta kaste glazūrkūciņu pārvadāšanai

Foto: Shutterstock

Lai gan gardās un skaistās glazūrkūciņas jeb kēksiņi ar glazūru pie mums jau sen ir cieņā, speciālas to kastes dabūt nemaz nav tik viegli. Tie, kuri gardumus gatavo mājās, zinās, cik grūti ir tos pārvadāt, ja jānogādā kādā dzimšanas dienas ballītē, tā lai skaistie gardumi nesaspiestos un nesagāztos. Taču tā vietā, lai pirktu speciālās kastes vai diedelētu tās konditorejās, itin viegli ko līdzīgu ir pagatavot pašam.

Viss, kas vajadzīgs – plakana taisnstūra kastīte. Šeit lieti noderēs lielās brokastu pārslu kastes, gultasveļas iesaiņojuma kaste vai jebkura cita kartona kastīte, kas ir gara, bet šaura platumā. Uz kastes uzzīmē nelielus krustiņus, tā, lai saprastu, kur būs griezuma vietas, un cik lielas tās būs. Pēc tam ar nazi vai šķērēm iegriež tā, lai nolocītos četri trijstūrīši. Caurumos pēc tam liek pa kūciņai zinot, ka nu tās nebīdīsies uz visām pusēm.

Plaucētā ola vienai personai

Foto: Woman's Weekly/REX/Vida Press

Bez čaumalas plaucētās olas ir pēdējā laika kulinārais modes kliedziens – tās liekamas ne vien uz bagātīgām maizītēm un grauzdiņiem, bet arī salātiem un pat ātri pagatavotiem sautējumiem. Plaucētās olas pagatavošana, lai gan nav ārkārtīgi grūta, prasa veiklību un uzmanību. Taču tā vietā, lai brokastīs ņemtos ar katliņu un stāvētu pie plīts, to var itin viegli pagatavot arī mikroviļņu krāsnī.

Lielā stikla mērkrūzē ielej aptuveni 250 ml ūdens, pievieno divas tējkarotes etiķa un šķipsnu sāls. Krūku liek mikroviļņu krāsnī un karsē dažas minūtes, līdz ūdens karsts un burbuļo. Trauku ņem laukā, ar karoti maisa karsto šķidrumu un iesit tajā jēlo olu, turpinot maisīt ūdeni vēl dažas sekundes. Uzreiz pēc tam uzliek krūzei virsū pārtikas plēvi un atstāj plaucēto olu "nogatavoties" aptuveni uz četrām minūtēm. Pēc tam olu ar caurdurto karoti ņem laukā un pasniedz, kā iecerēts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!