Pirms ķerties pie gatavošanas, jāatceras par dažām pamata lietām, lai iemarinētos sīpolus nesabojātu. Pirmkārt, izvēlies sīpolus, kas nav pārāk spēcīgi un saglabāsies kraukšķīgi. Viens no pateicīgākajiem variantiem ir sarkanie sīpoli, kas fermentācijas laikā kļūst skaisti rozā. Otrā lieta – izvēlies marinādei etiķi, kas nav pārāk stiprs. Parastais galda etiķis var pārlieku nomākt sīpolu garšu, tāpēc aizstāj to ar baltvīna, rīsu vai ābolu etiķi. Tāpat svarīgas ir garšvielas – cukurs palīdzēs saglabāt balansu starp sāļo un etiķoto, bet pievienotie pipari un garšaugi piešķirs marinētajiem sīpoliem labāku garšu.
Kas attiecas uz uzglabāšanu, etiķa marinādēs gatavotas lietas vienmēr uzglabā stikla vai keramikas traukos, norāda "Thekitchn". Metāla trauki slikti reaģē uz etiķi, bet plastmasas trauki absorbē garšas, kas nenāk par labu.
Vienkāršai marinētu sīpolu burciņai pietiks ar diviem sarkanajiem sīpoliem, kas sagriezti šķēlītēs. Tos liec sterilizētā stikla burciņā ar piedevām – pipargraudiem, ķiploka daiviņu un kādu timiāna vai rozmarīna zariņu. Paralēli gatavo marinādi – vienai 250 ml burciņai pietiks ar divām krūzēm ūdens, apmēram 150 ml etiķa, kam pievienota tējkarote sāls un tikpat daudz cukurs. Sastāvdaļas uzkarsē katliņā, līdz sāls un cukurs izšķīdis, un tad lej pāri sīpoliem.
Sīpoliem ļauj iemarinēties vismaz stundu, taču, lai iegūtu vēl labāku garšu, tos droši var noturēt pat uz nakti vai ilgāk. Pēc tam marinētos sīpolus ledusskapī var turēt pat dažas nedēļas. Taču maz ticams, ka tik ilgi tos nāksies glabāt – kraukšķīgie sīpoli būs tik gardi, ka notiesāsi ātri.
Marinēti sīpoli
Marinēti sīpoli ir lieliska piedeva pie siļķes, mazsālīta laša, dažādām gaļas uzkodām un sviestmaizēm, šašlika un steika. Īpaši dekoratīvi izskatās marinēti sarkanie sīpoli. Sīpolu veidus var arī jaukt un izmantot gan sarkanos, gan dzeltenos sīpolus.
Marinēti sīpoli karstā marinādē
Ātri pagatavojami marinēti sīpoli karstā marinādē.
Sēņu un sīpolu salāti
Sena un vienkārša recepte no vecmāmiņu pūra lādes – sēņu un sīpolu salāti. Īpaši kreftīgi sanāks, ja izmantosi paša marinētas sēnes, pievienojot arī mazliet krējuma.
Siļķu rullīši ar bietēs marinētiem sīpoliem, biezpienu un krēmīgiem kartupeļiem
Siļķe ar biezpienu un kartupeļiem ir īstena latviešu virtuves klasika, bet šoreiz piedāvājam to pagatavot neierastā izpildījumā. Biezpiens ar jogurtu un rozā siļķe? Kāpēc gan ne? Šāda krāsaina un koša klasikas interpretācija iepriecinās gan lielus, gan mazus ēdājus, un padarīs īpašu pat visikdienišķāko maltīti.
Gardais teļa gaļas sīpolklopsis
Kas ir sīpolklopsis? Tie ir gaļas gabaliņi ar mērci un daudz ceptiem sīpoliem. Oriģinālrecepte paredz gatavošanai izmantot teļa gaļu, bet vari to droši aizstāt un šādā veidā gardi pagatavot arī vistas, cūkas, liellopa vai jebkādu citu sev tīkamu gaļu. Lai recepti saglabātu autentiskāku, atļāvāmies saglabāt tās autora oriģinālo rakstīšanas stilu.
Stores šašliks sīpolu marinādē
Ja apnicis tradicionālais šašliks, laša šašliks mēģināts, bet ir vēlme nogaršot ko savādāku, tad stores šašliks būs tieši laikā. Šī recepte piedalās portāla "Viņa" rīkotajā grila meistardarbu konkursā, kam var paspēt pieteikties līdz 10. augustam.
Pienā mērcēta siļķe ar ābolu salātiem
Vakariņu starts – siļķes uzkoda, kurai klāt gardi ābolu salātiņi. Ieturēta klasiskās poļu nacionālās virtuves vērtībās, turklāt receptē āboli celti pavisam jaunā, garšīgākā gaismā. Recepti piedāvā poļu kulināre un grāmatas "Par āboliem" ("On Apples") autore Elīza Moravska.