medus cālis ķīniešu ēdiens
Foto: Shutterstock
Tālās Ķīnas kulināro tradīciju vēsmas Latvijā vairs nav nekāds jaunums – ķīniešu restorāni, bistro un ēstuves vismaz galvaspilsētā ir teju uz katra stūra. Kas reiz ļāvies šīs eksotiskās virtuves valdzinājumam, noteikti vēlēsies atkal un atkal izbaudīt tai raksturīgās garšas, tekstūras un aromātus. Tiktāl viss būtu jauki, bēda tikai, ka šis prieks nebūt nav lēts, it īpaši, ja par Ķīnas virtuvi ir sajūsmā visa ģimene, vēloties mieloties ar vokpannā gatavotiem ēdieniem biežāk nekā reizi mēnesī.

Mūsu ģimenē ķīniešu virtuves garšas ienāk vismaz reizi nedēļā – gan tādēļ, ka mājās gatavots ēdiens ir stipri vien lētāks, gan tādēļ, ka tā es varu būt pārliecināta par to, kas ir tā sastāvā, turklāt katrs var izpausties pēc sirds patikas, liekot uz sava šķīvja tik daudz labumu, cik vēlas. Tādēļ skaidrošu, kā mājās ātri un vienkārši pagatavot ķīniešu restorāna cienīgu maltīti, nepārmaksājot par to.

Protams, es ik pa laikam “iemetu aci” kādā pavārgrāmatā vai tīmeklī, lai smeltos iedvesmu, bet lielākoties gatavoju, neizmantojot receptes un paļaujoties uz izjūtu un savām daudz pieredzējušajām garšu kārpiņām. Šoreiz padalīšos ar vienkāršām un “atstrādātām” garšu kombinācijām, izmantojot produktus, kas atrodami teju katrā virtuvē. Kādas tad ir pamatlietas, kurām noteikti jābūt mājās, lai varētu pagatavot ķīniešu ēdienu:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!