Lūk, grāmatas autores ieteiktās rauga gatavošanas metodes!
Alus raugs
Sajauc 1 glāzi kviešu miltu un 1 glāzi silta ūdens. Pēc 5–6 stundām pielej 1 glāzi alus un
pieliek 1 ēdamkaroti cukura. Labi izmaisa, noliek siltumā uz 30–40 minūtēm. Iegūto rūgušo masu izmanto tāpat kā presēto raugu, uzglabā ledusskapī.
Karsētais raugs
Sajauc 1/2 glāzi miltu ar 3/4 glāzes silta ūdens. Masai trīs dienas pēc kārtas pielej pa 1 ēdamkarotei silta ūdens. Ceturtajā dienā masu maisot uzkarsē uz lēnas uguns. Atdzesē un pieliek 1 ēdamkaroti miltu. Trauku pārklāj ar dvieli un tur 20–22 °C temperatūrā. Pēc 2–3 dienām raugs gatavs lietošanai. To var glabāt stikla burkā ledusskapī 8–10 dienas.
Apiņu raugs
Apiņu raugam vajag 2 ēdamkarotes kaltētu sievišķo ziedkopu. Apiņus aplej ar 2 glāzēm
verdoša ūdens un vāra 5–10 minūtes. Izkāš un uzkarsē vēlreiz. Emaljētā traukā ieber 1 glāzi miltu, tajos pa lāsītei iejauc karsto novārījumu. Trauku pārsedz ar tīru dvielīti un noliek siltā vietā. Pēc 1½–2 dienām raugs ir lietojams.
Iejaucot mīklu, ņem 1 glāzi apiņu rauga uz 3 glāzēm miltu. Pārpalikumu var 2–3 dienas uzglabāt ledusskapī, iepriekš piejaucot 1 glāzi miltu un 4 stundas vēl paturot siltumā. Pirms lietošanas glabāto raugu atšķaida ar 1 glāzi silta ūdens un atdzīvina 1½–2 stundas siltumā.