Katrs latvietis zina, ka maijs ir ne vien lapu, bet arī hokeja mēnesis, kad gan krodziņos, gan mājās pie televizora sekojam līdzi mūsu valsts izlases veikumam. Lai līdzjutējiem nebūtu jāpārtiek no čipsiem vien, mēs iesakām pirms mača sarūpēt kādu sātīgāku gaļas uzkodu, piemēram, vienkārši pagatavojamos vistas nagetus, bet te vari sekot līdzi pasaules hokeja čempionāta spēļu grafikam, lai nepalaistu garām karstākos notikumus uz ledus.
Visbiežāk nagetiem tiek izmantota vistas fileja, bet, ja veikalā redzi "uz akciju" atkaulotus vistu šķiņķīšus, tad ņem tik ciet – šie gabaliņos nav tik sausi kā fileja, tādēļ uzkoda izdosies īpaši maigi un sulīga.
Kā panēt nagetus bez liekas ķēpas
Mājās pārnesto gaļu sagriez aptuveni vienāda lieluma gabaliņos un izvēlies panējumu, kurā tos apviļāt. Te nu variāciju ir gana daudz - no siera un sasmalcinātiem čipsiem līdz riekstiem un kukurūzas pārslām. Lai panējums labāk pieliptu gaļai, gabaliņus iepriekš apviļā sakultā olā vai majonēzē.
Lai nebūtu jāsmērē rokas, panējumu vari iebērt aizvākojāmā plastmasas kastītē un gabaliņus pa porcijām likt iekšā, kastīti viegli sakratot, līdz tie no visām pusēm ir pārklāti ar panējuma kārtu. Tad tos atliks pa vienam uzdurt uz dakšas vai koka irbulīša un likt uzkarsētā eļļā.
Kā pareizi cept nagetus
Ir vairāki varianti, kā cept nagetus. Vienkāršākais veids, protams, ir fritējamais katls, kurā iespējams uzstādīt konkrētu temperatūru, bet ja tev šādas ierīces nav, tas nenozīmē, ka mielošanās ar nagetiem ies secen – panētos gaļa gabaliņus var cept krāsnī, saliekot tos uz cepamā papīra (šis variants būs arī draudzīgs slaidajai līnijai) vai katliņā uzkarsētā eļļā.
Nagetu cepšanai izvēlies eļļu, kas paredzēta karsēšanai augstā temperatūrā. Šim nolūkam noderēs, piemēram, rapšu vai kukurūzas eļļa, bet olīveļļa nu gan šoreiz nebūs labākā izvēle, skaidro portāls "Kitchenmag". Eļļu lej katliņā un uzkarsē.
Pirms liec eļļā nagetus, tā noteikti ir jāuzkarsē līdz aptuveni 170-200 grādu temperatūrai. Ja nagetus cepsi pārāk zemā temperatūrā, tie piesūksies ar eļļu, bet pārāk augstā temperatūra kumosiņi no ārpuses strauji kļūs melni, iekšpusē paliekot jēli.
Kā noteikt, vai eļļa ir pietiekami karsta cepšanai
Ja tev nav virtuves termometra, noteikt, vai eļļa ir pietiekami karsta vari, iemetot eļļā baltmaizes gabaliņu – ja tas ātri kļūst zeltaini brūns, temperatūra ir pietiekami augsta, ja maize apbrūnē lēnām, piesūcoties ar eļļu, temperatūra jāpaaugstina, bet, ja maize uzreiz kļūst tumši brūna, temperatūra jāsamazina.
Nagetus liec verdošajā eļļā pa porcijām, lai tie brīvi peldētu un nesaliptu kopā. Kad gabaliņi no visām pusēm apcepušies zeltaini, tos izsmel ārā un liec uz šķīvja, kas izklāts ar papīra dvieli, lai notecinātu lieko eļļu.
Atceries! Nekad nelej karstai eļļai vai citām taukvielām klāt ūdeni, pat ja tā stipri dūmo. Tas izraisīs liesmas un tā tikai nodedzināsi virtuvi. Ja jūti, ka eļļa stipri dūmo, izslēdz plīti un ļauj tai atdzist.
Lūk, astoņas "Tasty" krājumos uzietas nagetu receptes iedvesmai, bet te atradīsi receptes uzkodu mērcēm zeltaini apcepto gaļas gabaliņu baudīšanai.
Lai labi garšo!