mazsālīti gurķīši, dilles
Foto: Shutterstock
Vai tev patīk kraukšķināt viegli sālītu gurķi, bet ir piemirsts, kura bija vislabākā metode? Tad turpini lasīt, jo šis raksts ir domāts tieši tev! Mūsmājās mīl mazsālītus gurķīšus, it sevišķi brokastīs – kopā ar rupjmaizi un sviestu. Vasara pa īstam var sākties tad, kad tirgū, kioskiņos, veikalos vai dobēs parādās pirmie vietējie gurķīši – tad ir jāatklāj mazsālīto gurķu sezona! Un katru reizi, kad sev sakām: "Nu, vēl vienu!", bet tam seko vēl viens un vēl viens gurķītis, ir mierinājums: par laimi, sālītie gurķīši figūrai pārāk nekaitē, un tāpēc mūsu lielajai mīlestībai pret tiem nav nekādu draudu.

Gandrīz katrā latviešu virtuvē ir vismaz viena recepte, kā pagatavot mājās mazsālītus gurķīšus. Bet parasti, protams, ne viena vien! Šādas receptes no marinētiem gurķiem atšķiras ar sālīšanas metodi – šajā gadījumā tā ir īslaicīga, domāta ātrai apēšanai.

Mana vecmāmiņa Lita mazsālītos gurķīšus gatavo pēc no paaudzes paaudzē mantotas receptes – recepti atradīsi šeit! Viņa stāsta, ka, lai pagatavotu pašus gardākos, kas nozīmē – pašus kraukšķīgākos gurķīšus, jāizvēlas tumši zaļi, pēc iespējas mazāki gurķēni (ome iesaka pašam tirgū pieteikties izlasīt labākos, jo tikai tu pats zini, kāda izmēra gurķus vēlēsies baudīt!). Dārzenis nekādā gadījumā nedrīkst būt bojāts! Sālīšanai izmanto kvalitatīvu rupjo (akmens) sāli, ne jūras sāli, un obligāts noteikums: atcerēties par garšaugiem – bagātīgi pievieno dilles, mārrutku lapas, ķiršu lapiņas, upeņu lapiņas vai jaunos dzinumus. Tāpat īpašu garšu gurķiem piešķirs ķiploki, tāpēc lielajā divlitru burkā met vien iekšā astoņas ķiploku daiviņas. Var arī izmantot pagājušā gada sasaldētos diļļu ziedus, puravus – smarža un garša vienkārši ideāla!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!