Rimi publicitātes foto
"Latvija nozīmē pašapziņu, un katra latvieša un mūsu visu lielākais izaicinājums ir būt pārliecinātiem par savu vērtību un drosmīgiem savos lēmumos," ir pārliecināta Asnate no mūsdienu mūzikas grupas "Tautumeitas". Viņas zina – valsts svētkos visam jābūt grezni: pašām jāzied kā puķēm, un arī galdā jāceļ kas ziedošs! Tāpēc Kate un Annemarija dodas pie šefpavāra, "Rimi gardēža" Normunda Baranovska un gatavo īpašo valsts svētku ziedkāposta steiku par prieku Asnatei, Aurēlijai un Laurai.

Cik dažādas pašas "Tautumeitas", tik atšķirīgas arī viņu virtuves pieredzes. Piemēram, Gabriēla pārsvarā eksperimentē ar to, kas viņai ledusskapī, vien reizēm uzmeklē kādu recepti internetā. Savukārt Aurēlija visbiežāk iepērkas, balstoties sajūtās, bez iepriekšējas plānošanas, kas arī vislabāk atbilst viņas personības tipam. "Es neesmu liela plānotāja," atzīst Aurēlija, "līdz ar to arī pārtikas veikalā ļaujos brīža sajūtām un improvizācijai. Izņēmumi ir reizes, kad gribas pagatavot ko neierastu pēc konkrētas receptes."

⁠Kate stāsta: "Ir reizes, kad sanāk gatavot radiem un draugiem gandrīz katru nedēļas nogali, īpaši svētku reizēs vai ģimenes svētdienās. Tad man patīk celt galdā siltus, mājās gatavotus ēdienus, kas rada kopības sajūtu. Viens no maniem mīļākajiem ēdieniem ir pasta – to gatavoju ar prieku, kad vien sanāk laiks. Pastu taisot, iespējams katru reizi radoši izpausties un eksperimentēt ar garšām un vienmēr var atrast ko īpašu, kas visiem garšo! Saldajā ļoti patīk gatavot kēksiņus, kas vienmēr ir hīts gan ģimenē, gan draugu lokā."

Toties Annemarijas ģimenē galvenā pavāre vienmēr ir bijusi mamma. "Augot lielāka, no viņas apguvu ēst gatavošanas prasmes un laika gaitā kļuvu par ģimenes konditori, katros svētkos gatavoju kādu desertu. Šobrīd galvenie pavāri esam abi ar dzīvesbiedru un baudām maltītes gatavošanu arī kopā," atklāj Annemarija.

Lauras visu laiku mīļākie ēdieni ir tie, kas saistās ar labām atmiņām – jo īpaši ar bērnību: "Biskvītkūka ar biezpiena un mājas zemeņu zaptes pildījumu. Āboli ar kanēli jebkādā izpildījumā. Svētkos gan celšu galdā kaut ko gatavu no vietējās konditorejas, visticamāk, sāļo kliņģeri, jo vēlos pēc iespējas vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni."

Un Laurai ir taisnība – svētkos pats galvenais ir kopā būšana! Tāpēc Kate un Annemarija dodas uz Normunda Baranovska virtuvi un gatavo valsts svētku ziedkāposta steiku, ar ko pārsteigt Asnati, Aurēliju un Lauru.

60Minūtes
10Sastāvdaļas
viegli

Sastāvdaļas

Porcijas: 40
3 gab.vidēja izmēra ziedkāposti500 gvārītas bietes5 gab.kartupeļi2 gab.citroni5 gab.ķiploka daiviņas100 gsviests3 ĒKeļļa1 ĒKcukurs pēc garšassāls, pipari svaigi pētersīļi

Pagatavošana

1

Sagriež ziedkāpostu tā, lai no katra sanāk 6 vienāda izmēra steika gabali. Pārējo ziedkāpostu atstāj biezenim.

2

Sajauc sasmalcinātas ķiploka daiviņas, sulu un nedaudz rīvētu miziņu no viena citrona, 2 ēdamkarotes eļļas, sauju smalki sakapātu pētersīļu, sāli un piparus pēc garšas. Marinādi pārlej ziedkāposta ziedkopām un ļauj tām nostāvēties vismaz 15–20 minūtes, lai garšas uzsūcas. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 200 °C, izklāj ziedkāpostus uz cepamās pannas un liek cepeškrāsnī uz aptuveni 20–25 minūtēm, līdz tie ir zeltaini un mīksti.

3

Sagriež vārītas bietes kubiņos. Sajauc ēdamkaroti cukura ar šķipsnu sāls, sulu no otra citrona un ēdamkaroti olīveļļas (pēc izvēles). Pārlej marinādi bietēm un ļauj pastāvēt 10–15 minūtes.

4

Nomizo un sagriež kartupeļus un atlikušo ziedkāposta daļu. Liek katlā un vāri, līdz tie mīksti. Kad kartupeļi un ziedkāposti ir mīksti, nolej ūdeni un pievieno sviestu. Ar kartupeļu stampiņu vai blenderi visu samīca viendabīgā biezenī. Pēc garšas pievieno sāli, piparus un, ja nepieciešams, nedaudz olīveļļas un citronu sulas.

5

Uz šķīvja liek biezeni, blakus – marinētās bietes un ziedkāpostu. Pārkaisi ar svaigi sakapātiem pētersīļiem.

Lai labi garšo!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!