krākt miegs bezmiegs traucējumi krākšana
Foto: Shutterstock
Nespēks, nogurums, grūtības koncentrēties, kašķīgs garastāvoklis – viena negulēta nakts var sabojāt visu nākamo dienu. Ar miega traucējumiem sastopas daudzi, un visbiežāk izplatītā problēma ir krākšana, kas traucē gan paša krācēja, gan blakus gulētāja pilnvērtīgai atpūtai. Taču gana apgrūtinošs ir arī bezmiegs vai trausls un nemierīgs miegs ar satraucošiem sapņiem.

Kā sev palīdzēt un kad jāmeklē speciālistu palīdzība, stāsta miega eksperts, SIA "Miega slimību centrs" vadītājs Artis Svaža un "Euroaptieka" farmaceite Ieva Zvagule. "Lielbritānijā veiktā pētījumā nesen atklājies, ka 10 procentos gadījumu laulību šķiršanas iemesls ir partnera krākšana. Tas ir ļoti liels skaits šķirtu laulību ik gadu tikai šī traucējošā trokšņa dēļ. Dzīvojot 21. gadsimtā un baudot attīstītas medicīnas priekšrocības, mēs tomēr joprojām nespējam tikt galā ar krākšanu tik veiksmīgi, kā gribētos," atzīst Svaža.

Ja cilvēks nepārtraukti krāc gandrīz katru nakti, eksperts iesaka doties uz konsultāciju pie miega speciālista. Ja par krākšanu sūdzas dzīvesbiedrs, uz klīniku būtu jādodas abiem kopā. Iespējams, tā ir primāra krākšana, kuras ierobežošanai noderēs vienkāršas metodes – pretkrākšanas aerosols vai tādi mehāniski palīglīdzekļi kā nakts kapes, deguna ieliktņi, zoda turētājs u. tml., kas palīdzēs atbrīvot elpceļus. Taču krākšana var liecināt arī par nopietnākām problēmām, un tad ar šīm metodēm nebūs līdzēts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!