Ir divas lietas, bez kurām kārtīgs pamatēdiens nebūtu iedomājams – sāls un garšaugi. Vasarā, kad rozmarīnu, timiānu, raudeni un citus garšaugus audzējam piemājas dobēs vai labprāt iegādājamies tirgos, būtu grēks neizmantot iespēju un nepadarīt garšas piedzīvojumus vēl patīkamākus. Viens no veidiem, kā dažādot garšvielu plauktiņu pašam, – pagatavot aromātisku sāli.
Aromātisks sāls ar garšaugiem būs lieliska piedeva ne tikai gaļas ēdieniem un zupām, bet arī punkts uz "i" grilētai gaļai, ja to pievieno kādu mirkli, pirms gaļa gatava. Par pamatu ieteicams ņemt raupjus sāls graudus, piemēram, jūras sāli vai Himalaju sāli. Tiem pievieno izteiktas smaržas paša kaltētus garšaugus, piemēram, rozmarīnu, dilles, majorānu, timiānu, baziliku vai citronverbēnu. Par to, kā svaigos garšaugus kaltēt, var izlasīt šeit.
Nelielai garšaugu sāls porcijai būs nepieciešami aptuveni desmit garšauga zariņi (rozmarīns, timiāns vai salvija) un aptuveni divas tases jūras sāls graudu. Garšaugus ar nazi nedaudz sasmalcina, lai pāršķeltu lapiņas un sāls saņemtu visu aromātu. Sāli kopā ar garšaugiem liek blenderī, un īsu mirki blendē, līdz iegūts smalks sāls ar garšaugu krikumiem. Izteiktākai garšai un smaržai var izmantot arī vairākus garšaugus uzreiz – pētersīļus, timiānu un, piemēram, rozmarīnu.
Pēc tam sāli ber cieši noslēdzamā traukā, piemēram, stikla burciņā, un glabā vēsā vietā. Šādi aromatizētu sāli glabāt var pat līdz sešiem mēnešiem. To vari izmantot vistas gaļas ēdienos, ar sāli iesmērējot vistas ādu. Smaržīgais sāls būs arī lieliska piedeva ceptiem, sautētiem un grilētiem dārzeņiem.
Iedvesmojies no Tasty.lv recepšu klāsta un liec lietā mājās gatavotu garšaugu sāli kādā no šim receptēm!
Kāpostu-burkānu plācenīši
Sātīgs un apetītlīgs vakariņu ēdiens. Pasniedz ar skābu krējumu vai salātiem skābā krējuma mērcē.
Cepti dārzeņi Vidusjūras gaumē
Jaunie kartupelīši turpina iekarot mūsu pusdienu un vakariņu galdus. Šoreiz nedaudz citādāk pagatavoti, iedvesmojoties no Vidusjūras ēdienu vienkāršības. Ņem jaunos kartupeļus, tomātus un ķiplokus, piešauj klāt nedaudz anšovu un olīvu, un iegūsi pasakaini gardu maltīti!
Sautētas zaļās pupiņas ar aromātisku vistu un garšaugiem
Sātīga un ļoti garšīga maltīte – cepeškrāsnī sautētas zaļās pupiņas ar timiānu, gatavota kopā ar vistu, kurai ir kraukšķīga, sviesta un estragona mērcē iesmērēta ādiņa. Sasildīs vēsās un lietainās vasaras dienās. Pasniedzot liec šķīvī arī timiāna zariņus, ne tikai skaistumam, bet arī izteiktākam aromātam.
Vistas fileja ar sinepēm un zaļumiem
Kas būtu diena bez vismaz vienas maltītes, kurā ir gaļa? Vistas filejas vari pagatavot simtiem variācijās, bet šī recepte būs īpaši viegla un garda – gaļai īpašu garšu un maigumu piešķirs gardās Dižonas sinepes.
Grilēti liellopa maltās gaļas iesmiņi
Liellopa maltās gaļas kebabi, kas gatavoti uz bambusa iesmiņiem, ir ne tikai vienkāršs veids, kā pasniegt gardu gaļas maltīti, bet arī ērts ēšanai. Grilēto gaļu pasniedz kopā ar svaigiem dārzeņiem, garšvielām bagātu tomātu vai krējuma mērci, un citiem piknika galda labumiem.