čuguna panna, sacepums, olas, dārzeņi, pētersīļi, pusdienas, launags
Foto: Shutterstock

Lai gan čuguna panna tiek uzskatīta par vecmodīgu virtuves rīku, par brango virtuves palīgu nevajadzētu aizmirst un novērtēt par zemu. Tam, kāpēc vecmāmiņas sutinātā cūkgaļa bērnībā bijusi tik maiga un sulīga, kā arī ceptās pankūkas tik pufīgas un zeltainas, ir savs iemesls – čuguna panna. Ko pagatavot čuguna pannā, bet ko labāk atstāt parastajām vai teflona pannām?

Viens no lielākajiem čuguna pannas ieguvumiem ir tas, ka tā ļoti labi uzkarst un saglabā vienmērīgu temperatūru visu cepšanas laiku. Tāpēc tā ir ideāli piemērota produktiem un ēdieniem, kurus gatavo augstā temperatūrā – gaļu, steika gabaliņus, gaļas strēmeles sacepumiem vai sautējumiem vislabāk gatavot tieši šajā pannā. Ja gatavo gaļas sacepumu, kuram gaļu pirms likšanas cepeškrāsnī vajag apbrūnināt, čuguna panna būs ideālā izvēle, jo pašu pannu pēc tam vari pārvietot uz krāsni un gatavot sacepumu tajā iekšā.

Zeltainiem un kraukšķīgiem dārzeņiem, kas šņirkstētu starp zobiem, čuguna panna ir īstā vieta. Pirms gatavošanas pannu kārtīgi uzkarsē, ielej tajā eļļu, liek taukus vai sviestu un cep puķkāpostus, kabačus, kartupeļus un citus dārzeņus. Tāpat čuguna panna būs ideāli piemērota kabaču vai kartupeļu pankūkām – tās izcepsies vienmērīgi un būs kraukšķīgas, ar skaistu garoziņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!