Ogu laiks min uz papēžiem! Receptes iedvesmai, kur tiek izmantoti vasaras 'dārgakmeņi'
Foto: Unsplash
Esam ceļā uz pilnbriedu! Lai gan zemeņu raža jau iet uz otru pusi, drīz vien sāksim tiesāt vasaras avenes, agrās sarkanās jāņogas, upenes, ērkšķogas, mellenes... Un kas ir svarīgākais – viens no spēcīgākajiem vasaras "superproduktiem" ir tieši ogas! Jā, izdzirdot šo terminu – superprodukts –, lielākā daļa padomās par eksotiskiem augļiem, saknēm, dažādiem pulveriem, sīrupiem, kas atrodas tālās vietās, piemēram, augstu Himalajos. Nu, runa ir par godži ogām. Bet patiesībā daudzi produkti, kas pelnījuši superēdiena statusu, ir tepat vien degungalā! Arī ogas! Bet kā šīs krāsnulītes iekļaut uzturā? "Tasty.lv" nāk palīgā un, ja esi ogu fanātiķis, ceram, ka šajā ceļvedī atradīsi daudz recepšu iedvesmai.

Tiesa, viens no labākajiem veidiem, kā ogas iekļaut uzturā, ir vienkārši tās gluži vai iemest mutē: pēc to iegādes, tās vien jānomazgā un hops – mutē iekšā. Bet, ja paveicies dzīvot netālu no ēdamo ogu dārza, vari tās salasīt un ēst turpat uz vietas. Pat nenomazgājot! Patiesi – svaigas, saldas, sulīgas ogas ir viena no labākajām uzkodām (vitamīnu bumbām) pasaulē!

Tomēr tās ne vien sagādā baudu garšas kārpiņām un reizē ir bezgala skaistas, tās sniedz arī labvēlīgu ietekmi veselībai. Tās pat varētu dēvēt par vasaras dārgakmeņiem. Tikai viena tasīte ar ogām nodrošinās organismu ar antioksidantiem visas dienas garumā. Protams, tā nav robeža pie kuras būtu jāapstājas. Svaigas ogas var ēst tik, cik var ieēst, taču jāaizvairās no pārēšanās. No ogām lielākā antioksidantu koncentrācija ir dzērvenēs, mellenēs un kazenēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!