Sojas šķēles var nopirkt safasētas dažādos lielveikalos vai arī uz svara specializētajos veikalos. Lētāk būs iegādāties soju kādā no specializētajiem veikaliem, turklāt tajos arī sojas šķēlītes parasti ir lielākas un rezultāts izdosies labāks.
Sastāvdaļas
Pagatavošana
Tā kā sojas šķēles pārdod sausā veidā, tās nepieciešams pirms marinēšanas sagatavot. Tieši sagatavošanas process ir tas laikietilpīgākais. Pirmais solis ir izvārīt: izvēlas piemērota lieluma katlu, uzvāra tajā ūdeni un izšķīdina buljonu. Buljonā liek sojas gabaliņus un vāra 15 minūtes, pēc tam atstāj vēl 15 minūtes, lai gabaliņi pamirkst, nokāš.
No sojas gabaliņiem maigi izspiež ūdeni, apcep eļļā no abām pusēm. Cep dažas minūtes. Es mēdzu uzmanīgi nosusināt arī karstus sojas gabaliņus, bet labāk būtu ļaut gabaliņiem atdzist, lai neapdedzinātu rokas. Cep lielā daudzumā eļļas, lai tā sasūcas sojā. Tā galarezultāts garšos labāk.
Kamēr gabaliņi atdziest (vai arī kad tie jau atdzisuši), sāk taisīt marinādi: sagriež sīpolus un ķiplokus, sajauc ar tomātu mērci. Pēc garšas pievieno sojas mērci, piparus un etiķi. Man parasti beigās šķiet, ka varēju būt dāsnāka ar etiķi, lai arī marinēšanas brīdī šķita, ka marināde garšo labi.
Marinādē lēni iemaisa apstrādātos sojas gabaliņus. Es to daru ar rokām, nedaudz iemīcot marinādi katrā sojas gabaliņā.
Atstāj ledusskapī uz vismaz 24 stundām. Marinējot īsāku laiku, būs izteiktāka sojas specifiskā garša. Ja vien neesi šīs garšas fans, ilgāk marinēts sojšliks patiks labāk.
Grilē tāpat kā jebko citu. Labāk grilēt uz restītēm nekā iesmiņiem.
Šajā reizē galarezultātu uz šķīvjiem nenobildēju, jo viss tika pārāk ātri apēsts. Ēdāji slavēja, bet, cik objektīvi bija komplimenti, nemācēšu teikt. Es pati domāju par to, ka vajadzēja laikam vairāk etiķa pievienot.
Lai labi garšo!