plovs ēdiens
Foto: Shutterstock
Tas, kurš kaut reizi mūžā nobaudījis prasmīgi pagatavotu plovu, kurā irdeni, aromātiski rīsi mijas ar sulīgiem, mutēm kūstošiem gaļas gabaliņiem, nespēj aizmirst šī ēdiena neatkārtojamo garšu un mēģina atminēt plova noslēpumu, cenšoties to pagatavot paša spēkiem. Jāteic gan, ka nav viena pareizā veida, kā gatavot šo ēdienu, jo tā ir īsta māksla, kas izkopjama visa mūža garumā, bet ar kaut ko tomēr ir jāsāk. Mums šķiet, ka janvāris ir īstais brīdis jauniem virtuves eksperimentiem, lai tu, sākot gadu uz garšīgas nots, apgūtu vispārīgus plova gatavošanas pamatprincipus.

Ir atrodamas neskaitāmi daudzas plova receptes un variācijas, turklāt katram pavāram šķiet, ka tieši viņa recepte ir vienīgais un pareizais veids, kā gatavot šo ēdienu. Gatavot plovu ir gluži kā spēlēt vijoli vai hokeju – to mēģina darīt daudzi, bet patiess talants piemīt vien retajam. Plovs ir jājūt, un tāda spēja, diemžēl, nav ne katram šūpulī ielikta, ne iemācāma. Nereti pūliņu rezultāts ir lipīgai rīsu putrai līdzīgs ķopsis ar sīkstiem gaļas gabaliem.

Kas tad jāņem vērā, lai plovs izdotos? Cik daudz ūdens pievienot? Cik ilgi turēt katlu virs liesmas? Diemžēl ar precīzu mērvienību uzskaitīšanu vien nebūs līdzēts, tādēļ, iedvesmojoties no "Kitchenmag" un "Lifehacker'', mēģināsim sniegt vairākus noderīgus padomus, kuru ievērošana var būt tava veiksmes atslēga ērkšķainajā ceļā uz izcili gardu plovu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!